שאלה על Rivea Corymbosa

מקום לחלוק יומני גידול, תמונות הצעות ולשאול שאלות הנוגעות לכלל סוגי הצמחים
GIL DXM

שאלה על Rivea Corymbosa

שליחה על ידי GIL DXM » ג' אפריל 26, 2011 4:05 pm

שלום אנשיים...
יש פה מישהו שניסה את הצמח ריבאה קורימבוסה ויש לו סיפורים או חוויות על הצמח???
תודה ;)

stif

Re: שאלה על Rivea Corymbosa

שליחה על ידי stif » ג' אפריל 26, 2011 10:57 pm

אני מתעניין נבט לי אחד

stif

שליחה על ידי stif » ג' אפריל 26, 2011 11:16 pm

צילמתי אותו משום מה הוא הוציא שתי עלים ראשונים מאוד מהר העלים הבאים לא ממהרים לצאת אני בכלל לא רואה סימנים של התחלה, אבל ככה הוא שבועיים אחרי נביטה. הם מקבלים גם אור מפלורסנט 5 שעות בלילה עד הבוקר, למרות שכל
הארון מול חלון מואר היטב אם ווילון קליל. האם זה מומלץ ל
להאיר אם תעורה.
קבצים מצורפים
מועהעה 577.jpg

GIL DXM

שליחה על ידי GIL DXM » ג' אפריל 26, 2011 11:41 pm

חח רציתיי לשמוע קצת סיפורים מאנשים כי אני יודע איפה יש כמות רצינית של הצמח שהוא כבר גדולXD
אז מי שבדק את הצמח אני ישמח לשמוע חוויות=)

סמל אישי של משתמש
דר הופמן

שליחה על ידי דר הופמן » ד' אפריל 27, 2011 3:30 pm

stif כתב:צילמתי אותו משום מה הוא הוציא שתי עלים ראשונים מאוד מהר העלים הבאים לא ממהרים לצאת אני בכלל לא רואה סימנים של התחלה, אבל ככה הוא שבועיים אחרי נביטה. הם מקבלים גם אור מפלורסנט 5 שעות בלילה עד הבוקר, למרות שכל
להאיר אם תעורה.
הצמח הזה אוהב שמש ישירה מרגע שנבט.
תאורת פלורוסנט לא מתאימה לגידול צמח שכזה.
הייתי ממליץ להעביר אותו למרפסת למקום עם הרבה יותר אור.

GIL DXM

שליחה על ידי GIL DXM » ד' אפריל 27, 2011 5:40 pm

יצא לך אבל לבדוק את הצמח או שמעת סיפורים???
או שאתה רק מגדל כרגע??XD

stif

שליחה על ידי stif » ד' אפריל 27, 2011 10:44 pm

דר הופמן כתב:
stif כתב:צילמתי אותו משום מה הוא הוציא שתי עלים ראשונים מאוד מהר העלים הבאים לא ממהרים לצאת אני בכלל לא רואה סימנים של התחלה, אבל ככה הוא שבועיים אחרי נביטה. הם מקבלים גם אור מפלורסנט 5 שעות בלילה עד הבוקר, למרות שכל
להאיר אם תעורה.
או קיי הוצאתי אותו לחממה רק שתי רשטות צל בערך 50 % צל.
אני גנן מתחיל אך מנוסה מתעניין בצמחי מרפה וצמחים בכלל . אחרי שהתנסתי בכל מיני חומרים נהדרים כמו פטריות לסד אייווסקה אני מאז נשאבתי לעולם הצמחים הקסום
מאז אני מנסה ומצליח לגדל בוסתן נהדר גינת תבלינים קקטוסים מגוון רחב ככל שאני יכול וכו י.
אני קניתי את הזרעים כי חיפשתי צמח שיגדל טוב באילת והסביבה.
וחשבתי שהוא אולי יתאים לפה.. חוץ מזה הסן פדרו שלי טסים פה הפיוטה נבטו יפה וגדלים לאט
שבר לבן אני מוצא בכמויות צמחים מצאתי לפחות 40 פרטים שונים באיזור קטן יחסית .
שבר לבן היתנסתי לאחרונה 6 גרם בכוס תא+עישונים היא מגניב!
(המון זחלים על הרבא מהפרחים הירוקים הם אוכלים הכל!!!)

חברה אני מחפש צמחים מעניינים בתחום כאלה שמכילים חומרים פסיכואקטיביים וגם עמידים לטמפרטורות גבוהות מאוד,יובש קיצוני. הרבא טיפול השקייה אדמה חיפוי דשן אורגני אם צריך.. כמובן.
יש קצת שטח בגינה אז אולי צמחים מעניינים אחרים/מרפה/עץ פרי
שייאלצו לגדול באדמה לא הכי טובה בעולם למרות שאם הזמן אני משביח אם קומפוסט לאט לאט.

סמל אישי של משתמש
דר הופמן

שליחה על ידי דר הופמן » ו' אפריל 29, 2011 1:33 pm

stif כתב:
דר הופמן כתב:
להאיר אם תעורה.
או קיי הוצאתי אותו לחממה רק שתי רשטות צל בערך 50 % צל.
אני גנן מתחיל אך מנוסה מתעניין בצמחי מרפה וצמחים בכלל . אחרי שהתנסתי בכל מיני חומרים נהדרים כמו פטריות לסד אייווסקה אני מאז נשאבתי לעולם הצמחים הקסום
מאז אני מנסה ומצליח לגדל בוסתן נהדר גינת תבלינים קקטוסים מגוון רחב ככל שאני יכול וכו י.
אני קניתי את הזרעים כי חיפשתי צמח שיגדל טוב באילת והסביבה.
וחשבתי שהוא אולי יתאים לפה.. חוץ מזה הסן פדרו שלי טסים פה הפיוטה נבטו יפה וגדלים לאט
שבר לבן אני מוצא בכמויות צמחים מצאתי לפחות 40 פרטים שונים באיזור קטן יחסית .
שבר לבן היתנסתי לאחרונה 6 גרם בכוס תא+עישונים היא מגניב!
(המון זחלים על הרבא מהפרחים הירוקים הם אוכלים הכל!!!)

חברה אני מחפש צמחים מעניינים בתחום כאלה שמכילים חומרים פסיכואקטיביים וגם עמידים לטמפרטורות גבוהות מאוד,יובש קיצוני. הרבא טיפול השקייה אדמה חיפוי דשן אורגני אם צריך.. כמובן.
יש קצת שטח בגינה אז אולי צמחים מעניינים אחרים/מרפה/עץ פרי
שייאלצו לגדול באדמה לא הכי טובה בעולם למרות שאם הזמן אני משביח אם קומפוסט לאט לאט.
כל הכבוד לך stif, כייף לראות שיש פה עדיין אנשים שמתעניינים בגידול עצמו ולא רק באייך להתמסטל.הפורום זקוק לעוד אנשים כמותך.
הקיץ בפתח, מחכה לך תקופה חמה וארוכה שם בדרום החם.
שיהיה בהצלחה.

סמל אישי של משתמש
החקלאי העירוני

שליחה על ידי החקלאי העירוני » ו' אפריל 29, 2011 1:48 pm

החקלאי מעדיף לזרוע בחודשי דצמבר-ינואר, להעביר את הנבטים תחת תאורת פלורסנט (T5HO בטמפ' צבע של 6,500K והספק של בין 36W ל-52W) וכשמתחמם להעביר את הצמחים שכבר בריאים ועמידים (בעיקר בזכות ההקשחה שבוצעה במהלך החודשים הקודמים באמצעות הגברת זרימת האויר והטמפ') אל השמש הישראלית המפנקת. צמחים הרגישים לקור חוזרים פנימה לתקופת החורף. בהתאם לצמח חלקם נגזם ונשמר בסביבה קרירה עם אור אמביאנטי, חלקם מועבר תחת תאורת פלורסנט והשאר ממשיכים לגדול תחת תאורה בלחץ גבוה (נורות HPS ו-MH).
נדמה לחקלאי שהספקטרום המתאים בעוצמה מספקת יעשה את העבודה, גם אם מדובר בתאורה מלאכותית.

במהלך השנים האחרונות החקלאי החל לנסות תאורה מבוססת נורות LED, בעיקר מכוון ואפשר לשלוט באורכי הגל שאליהם הצמח נחשף. ניתן לאלץ צמח לגדול לגובה או להגביר צמיחה וגיטטיבית באמצעות מנגנון הפיטוכרומים ואחוזי האור האדום מהקצה הרחוק והקרוב. בנוסף ניתן לאלץ צמחים מסוימים להגיע לבגרות מינית לפרוח.

stif

שליחה על ידי stif » ו' אפריל 29, 2011 3:56 pm

.
הקיץ בפתח, מחכה לך תקופה חמה וארוכה שם בדרום החם.
שיהיה בהצלחה.[/quote]

תודה רבה.

החקלאי העירוני כתב:החקלאי מעדיף לזרוע בחודשי דצמבר-ינואר, להעביר את הנבטים תחת תאורת פלורסנט (T5HO בטמפ' צבע של 6,500K והספק של בין
36W ל-52W) וכשמתחמם להעביר את הצמחים שכבר בריאים ועמידים (בעיקר בזכות ההקשחה שבוצעה במהלך החודשים הקודמים באמצעות הגברת זרימת האויר והטמפ') אל השמש הישראלית המפנקת. צמחים הרגישים לקור חוזרים פנימה לתקופת החורף. בהתאם לצמח חלקם נגזם ונשמר בסביבה קרירה עם אור אמביאנטי, חלקם מועבר תחת תאורת פלורסנט והשאר ממשיכים לגדול תחת תאורה בלחץ גבוה (נורות HPS ו-MH).
נדמה לחקלאי שהספקטרום המתאים בעוצמה מספקת יעשה את העבודה, גם אם מדובר בתאורה מלאכותית.

במהלך השנים האחרונות החקלאי החל לנסות תאורה מבוססת נורות LED, בעיקר מכוון ואפשר לשלוט באורכי הגל שאליהם הצמח נחשף. ניתן לאלץ צמח לגדול לגובה או להגביר צמיחה וגיטטיבית באמצעות מנגנון הפיטוכרומים ואחוזי האור האדום מהקצה הרחוק והקרוב. בנוסף ניתן לאלץ צמחים מסוימים להגיע לבגרות מינית לפרוח.

שמע אחי כל הכבוד איזו השקעה תעלה איזה תמונה
בקשר לתאורה אני מסכים זה פתרון טוב.
הצלחתי לגדל כמעט הכל אם כמה מנורות טובות 400/250 W.

שלח תגובה