שאלה על Rivea Corymbosa

מקום לחלוק יומני גידול, תמונות הצעות ולשאול שאלות הנוגעות לכלל סוגי הצמחים
stif

Re: שאלה על Rivea Corymbosa

שליחה על ידי stif » ו' אפריל 29, 2011 4:13 pm

ב
קבצים מצורפים
מועהעה 582.jpg
גת יש בשפע חחח
מועהעה 586.jpg
חלק פיצקי מכל סוגי הקקטוסים גדלים אצלי 40 זנים שונים .
מועהעה 595.jpg
ארון גידול אם אוורור משוכלל...
מועהעה 593.jpg
זה הארון מול חלון גדול מואר.
מועהעה 588.jpg
סן פדרו, הזמנתי ייחורים בלי להתבייש

סמל אישי של משתמש
החקלאי העירוני

שליחה על ידי החקלאי העירוני » ו' אפריל 29, 2011 4:40 pm

stif כתב:שמע אחי כל הכבוד איזו השקעה תעלה איזה תמונה
בקשר לתאורה אני מסכים זה פתרון טוב.
הצלחתי לגדל כמעט הכל אם כמה מנורות טובות 400/250 W.
החקלאי לרוב אינו מפרסם תמונות של ענייניו הפרטיים, אבל התמונה של ארון הגידול השיגה לך מחוה.
תמונה

תמונות יפות, stif.

underdog

שליחה על ידי underdog » ו' אפריל 29, 2011 5:35 pm

לא ברור מהתמונות מה אתה מגדל?

סמל אישי של משתמש
החקלאי העירוני

שליחה על ידי החקלאי העירוני » ו' אפריל 29, 2011 5:40 pm

underdog כתב:לא ברור מהתמונות מה אתה מגדל?
החקלאי פרסם תמונה אחת, אז לא ברור למי בדיוק אתה מתכוון.

סמל אישי של משתמש
החקלאי העירוני

שליחה על ידי החקלאי העירוני » ו' אפריל 29, 2011 8:26 pm

Pachanoid כתב:סטיף אחלה תמונות אחי, שיהיה לך המון בהצלחה עם הריבאה!
החקלאי, העניינים האלה לא נראים פרטיים בכלל אם כבר אז עסקיים. בתמונה שפירסמת רואים בבירור שאתה מגדל שתילים בעציצים קטנים ברור לנו בשביל מה, סחתיין על ההשקעה אבל עם כל הכבוד לא לעניין בכלל השוק הזה.
החקלאי ממש לא מבין מה הבעיה (הפעם).
ביקשו לראות צילום של צמחים הגדלים תחת נורות והחקלאי ענה לבקשה.

מה שממש משעשע הוא שחלק נכבד מן השתילים בתמונה הוא פלפלים, עגבניות ושעועית, שאגב, גודלו כמתנות "ירוקות" לחברים ובני משפחה. אחוז קטן מאוד מכיל יחורי Salvia Divinorum ומיני פרחים למינהם. ;)

stif

שליחה על ידי stif » א' מאי 01, 2011 12:24 am

הייתי חייב להראות את היפיופ אזור הדרום
התמונה צולמה 26.2.11
אוף יש עוד מלא אבל אני לא מצליח לעלות הקובץ אולי גדול כנראה
קבצים מצורפים
מועהעה 208.jpg

צמח צדק

שליחה על ידי צמח צדק » א' יוני 12, 2011 2:43 am

ריוואה Rivea Corymbosa – ייחור \ מכיל lsa בזרעים
שלום לכולם ,אני מדלג על משפחת הלפופית Ipomea מכיוון שמבחינתי זה לא צמח שבאמת כדאי להתעכב עליו בהסברים וגם לא הכי רצוי לגדל מכיוון שצריכים לצרוך ממנו כמויות עצומות של זרעים וזה לא לעניין.
מה שכן אני מתמקד בשני המינים הבאים ,אין לי ספק שאלו מבין הצמחים הכי עוצמתיים שקיימים עלי אדמות.
rivea - מים רותחים עד שהם מתנפחים ואם הם עדיין לא מתנפחים קצת לשייף אותם ואז לתת להם מים חמים מאד אבל לא רותחים. יכול להיות שתצטרכי לעשות את זה כמה פעמים ואז פתאום תראי זרע שהתנפח לעומת האחרים ואז אותו את יכולה לשתול ועם הזרעים האחרים שוב לעשות את אותה פעולה עד שזה יצליח.
Rivea Corymbosa / Turbina Corymbosa - Ololiuqui

צמח זה מטפס עם עלים ירוקים קצת שעירים בצורת לב,הצמח גודל עד 10 מטר והענפים שלו מתקשים עם הזמן וממש הופכים לחזקים .הפרחים הם לבנים יפים והפירות הם כמו קפסולות שמכילות עד 2 זרעים.(בדרך כלל 1).

הזרעים מכילים בעיקר LSA - חומר המזכיר LSD אבל יש לו אפקטים משל עצמו ואין להשוות אותו לחומר המוכר LSD
כמובן שההשפעה של חומר זה יותר מתונה בהשוואה ל lsd אבל שוב,זה חומר אחר עם פעילות משל עצמו.
תכולת הזרעים: 0.01-0.07% ergot alkaloids
ergine, isoergine,chanoclavine ,lysergol

המינון לחוויה חזקה בדרך כלל הוא: +15 זרעים כאשר יש כאלה המתחילים מ 8 זרעים - דבר שנכון ומומלץ לעשות.
החוויה נמשכת בין 4 ל 8 שעות.
חוזק הזרעים מאד תלוי בטריות שלהם וזה אומר שלאחר כמה חודשים הזרעים מאבדים בצורה משמעותית מהחוזק שלהם לכן חשוב לברר טוב טוב עד כמה הם טריים - דבר שמשפיע ישירות על החוויה.

איך צורכים:

דרך מס' 1:ללעוס את הזרעים ולירוק לתוך כוס עם קצת מים ולהשאיר את הזרעים יחד עם הרוק כ 6 שעות .
האנזימים ברוק מפרקים את החומרים הפעילים ומוציאים אותם החוצה מהזרעים.

דרך מס' 2: לטחון את הזרעים לאבקה ולהשרות במים כ 12 שעות.

דרך מס' 3: אופציה דיי חדשה והיא להשרות את הזרעים הטחונים ביין לבן כ 12 שעות - לפי דיווחים זה מעצים את
החוויה לכוון חיובי יותר וגם פחות סרטים רעים.

דרך מס' 4: פשוט ללעוס את הזרעים ולבלוע עם קצת מים.

אין דרך מומלצת,כל אחד מוצא את הדרך הכי טובה בשבילו.

גידול הצמח:
ההנבטה קלה - משרים את הזרעים במים מאד חמים ומחכים שיתנפחו - אם הם לא מתנפחים חוזרים על הפעולה.
לאחר שהתנפחו שותלים באדמה לחה אך לא רטובה ומחכים לנביטה שאמורה להתרחש עד שבועיים.
בדרך כלל הזרעים נובטים לאחר כמה ימים.

גידול הצמח - צריך הרבה מקום לשורשים ואוהב מים בקיץ,הצמח מתפשט לכל מקום וניהיה ענקי .

Hawaiian Baby Woodrose - Argyreia Nervosa
הקיצור שלו: HBWR

צמח זה הוא בעצם גפן יותר נכון עם עלים ענקיים וקטיפתיים בצורת לב.הגזע של הגפן והענפים נוטים להלבין עם הזמן,
הפרחים הם סגולים חזקים,והפירות הם בגודל ענבים גדולים - כל פרי מכיל 4 זרעים.הגפן הזאת מגיעה עד ל 10 מטר בגובה.
הפירות נקטפים רק לאחר שהבשילו והפכו לחומים - הם מתחילים את דרכם בצבע ירוק לאחר מכן צהוב,אדום ואז בשלב הסופי הופכים לחומים ונופלים.

צמח זה בעצם מתחלק ל 2 מינים עיקריים:
Argyreia Nervosa var.nervosa - המין העיקרי והשימושי יותר - זרעים של מין זה מופצים בכל ספקי האינטרנט ונחשבים לאיכותיים יותר מכיוון שהחוזק של הזרעים נשמר לאורך זמן רב יותר מאשר המין השני.

Argyreia Nervosa var.speciosa - זהו המין השני שנחשב למין הרפואי יותר שבו השתמשו בדרך המסורתית.
הזרעים של מין זה חזקים באותה מידה כמו המין הנ"ל רק שחוזק הזרעים מתפוגג דיי במהירות (כחודשיים עד שלוש לאחר הקטיף).
מין זה גם נקרא לפעמים: Argyreia Speciosa

*חוזק הזרעים במשך שנה יורד עד ל 50% .
*הזרעים של 2 המינים נראים בדיוק אותו דבר ורק לאחר שהצמח נבט ניתן לראות את השוני.

הזרעים מכילים :0.3%-1% ergot alkaloids
chanoclavine, lysergol, ergotmetrine,ergine

ניקיון הזרעים: בעיקרון צריך לפתוח את הפרי, להוריד את השערות של הזרעים ויש לציין שבזמן ניקיון הזרעים אפשר להתמסטל קלות בגלל שאיפת האבקה. דבר שקרה לכמה וכמה אנשים...ולמי ששואל אין שום דבר מעניין בפרי עצמו שגורם לפעולת שיתון בלבד.
ניתן לצרוך את הזרעים באחת השיטות המוזכרות בצמח rivea.
המינון של הזרעים כאן מתחיל ב 4 זרעים עד 8 או 12 לאמיצים יותר.
חשובה מאד הטריות של הזרעים.
יש לציין כשהזרעים מאד טריים החוויה יכולה להתחיל גם ב 2 זרעים...
משך ההשפעה בין 4-8 שעות.
מבחינת הבדלים בהשפעות של 2 הצמחים - טוענים כי ה rivea יותר ויזואלי בהשפעה מה argyreia.
סך הכל אותה חוויה.
ל argyreia אין תיעוד היסטורי כמו ה rivea והוא צמח שהתחיל את דרכו רק לפני עשרות שנים.
(מגלה הצמח - אלברט הופמן).

עוד מעניינים במשפחה:
Stictocardia tilliaefolium - דומה מאד ל Argyreia nervosa ומכיל בדיוק את אותם כמויות של lsa.
Ipomoea violacea - מכיל את הכמויות הכי קטנות של lsa וצריך לצרוך עד אלפי זרעים של הצמח כאשר המינימום זה 100 זרעים(הזרעים הרבה יותר קטנים).

חשוב לציין!
Merremia tuberosa - Hawaiian woodrose
הוא מין מהמשפחה רק שונה בצורת עליו ומכיל פירות הרבה יותר גדולים - מין זה נבחן ונמצא כי לא מכיל חומרים פעילים!

SunshineHBWR

שליחה על ידי SunshineHBWR » ו' אוגוסט 08, 2014 11:54 pm

הצמח מתפשט לכל מקום וניהיה ענקי
קבצים מצורפים
2014-08-07 18.47.23.jpg
2014-08-07 18.46.59.jpg

024

שליחה על ידי 024 » ב' אוגוסט 25, 2014 10:04 pm

stif כתב:
דר הופמן כתב:
stif כתב:צילמתי אותו משום מה הוא הוציא שתי עלים ראשונים מאוד מהר העלים הבאים לא ממהרים לצאת אני בכלל לא רואה סימנים של התחלה, אבל ככה הוא שבועיים אחרי נביטה. הם מקבלים גם אור מפלורסנט 5 שעות בלילה עד הבוקר, למרות שכל
הארון מול חלון מואר היטב אם ווילון קליל. האם זה מומלץ ל
להאיר אם תעורה.
הצמח הזה אוהב שמש ישירה מרגע שנבט.
תאורת פלורוסנט לא מתאימה לגידול צמח שכזה.
הייתי ממליץ להעביר אותו למרפסת למקום עם הרבה יותר אור.
או קיי הוצאתי אותו לחממה רק שתי רשטות צל בערך 50 % צל.
אני גנן מתחיל אך מנוסה מתעניין בצמחי מרפה וצמחים בכלל . אחרי שהתנסתי בכל מיני חומרים נהדרים כמו פטריות לסד אייווסקה אני מאז נשאבתי לעולם הצמחים הקסום
מאז אני מנסה ומצליח לגדל בוסתן נהדר גינת תבלינים קקטוסים מגוון רחב ככל שאני יכול וכו י.
אני קניתי את הזרעים כי חיפשתי צמח שיגדל טוב באילת והסביבה.
וחשבתי שהוא אולי יתאים לפה.. חוץ מזה הסן פדרו שלי טסים פה הפיוטה נבטו יפה וגדלים לאט
שבר לבן אני מוצא בכמויות צמחים מצאתי לפחות 40 פרטים שונים באיזור קטן יחסית .
שבר לבן היתנסתי לאחרונה 6 גרם בכוס תא+עישונים היא מגניב!
(המון זחלים על הרבא מהפרחים הירוקים הם אוכלים הכל!!!)

חברה אני מחפש צמחים מעניינים בתחום כאלה שמכילים חומרים פסיכואקטיביים וגם עמידים לטמפרטורות גבוהות מאוד,יובש קיצוני. הרבא טיפול השקייה אדמה חיפוי דשן אורגני אם צריך.. כמובן.
יש קצת שטח בגינה אז אולי צמחים מעניינים אחרים/מרפה/עץ פרי
שייאלצו לגדול באדמה לא הכי טובה בעולם למרות שאם הזמן אני משביח אם קומפוסט לאט לאט.
הייתי ממליץ לך על המורינגה :)
לא צמח פסיכואקטיבי אבל בעל סגולות ריפוי ופצצת בריאות
אם אתה מאילת יש בפארק הולנד עץ כזה שנשתל וכשהייתי שם לפני חודשיים היו עליו תרמילים ירוקים וחלק פתוחים, אולי עכשיו יש תרמילים יבשים או זרעים על הרצפה
אגב חוקי לגמרי לאסוף ולקטוף משם, לא שמורת טבע

עריכה: רק עכשיו שמתי לב שההודעות שלך מלפני ארבעה חודשים, מקווה שאתה עדיין פעיל

SunshineHBWR

שליחה על ידי SunshineHBWR » ו' נובמבר 14, 2014 11:09 pm

:mrgreen:
קבצים מצורפים
Picture 065.JPG

שלח תגובה