שאלות בנוגע לויקי

הכרזות מערכת בכל הנוגע לאתר וקהילה.
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
סרפדית

שאלות בנוגע לויקי

שליחה על ידי סרפדית » ד' אוגוסט 17, 2011 12:41 pm

אני עדיין לומדת אותה... ותוהה אם יש אופציות מסויימות שפספסתי או שלא קיימות?
לדוגמא קישור מתוך ערכים בויקי אל נושאים רלוונטים בפורומים: מעין חיפוש אוטומטי על שם הערך בהודעות של אנשים בפורומים,
או גם איסוף תמונות מהפורומים לתוך דף תמונות שמקושר לערך המסויים / דף חיפוש ששולף את התמונות מהפורומים כל פעם שלוחצים על הקישור...
אני מניחה שבשביל האופציה האחרונה כל מי שמעלה קובץ יצטרך לקשר אותו אל ערך קיים או לא קיים, לא?

סמל אישי של משתמש
Kinslayer
Site Admin

Re: שאלות בנוגע לויקי

שליחה על ידי Kinslayer » ב' אוגוסט 22, 2011 6:41 pm

היי

מקווה שהבנתי את הכל נכון. לגבי חיפוש אוטומטי על שם הערך בהודעות של אנשים בפורומים, יש כבר משהו כזה... אם מישהו יכתוב שם של ערך סתם בתוך תוכן ההודעה שלו, זה אוטומטי יהפוך לקישור לערך הזה. למשל, חפורית, סן פדרו, פקודת הסמים, וכו'. לזה התכוונת? או כאילו, המלצה לבדוק את הערך בוויקי באותו זמן שהם כותבים את ההודעה?

לגבי תמונות, הבאת כמה רעיונות ממש נחמדות, אבל לצערי, יחסית קשה ליישם. אם את מכירה כבר סקריפטים שעושה את זה ל-phpBB ו-mediawiki, אז בכיף אשים אותו... אחרת, כרגע אין לי זמן לכתוב משהו כזה, וגם לא בטוח כמה יעיל אני יכול לעשות את זה... כאילו, אני יכול לשלוף תמונות מהודעות שמזכירות את שם הערך, אבל לא בטוח שזה תמיד יעבוד. אבל יכול להיות שזה יותר טוב מכלום.

בכללי, כן, עדיף - אם אנשים רוצים שהתמונות שלהם יופיעו בוויקי - שהם יוסיפו אותם בעצמם, במקום הנכון ועם תיאור מפורט. ככה נוכל לבנות ערכים איכותיים עם החומר שלנו. יחד אם זה, אני מודה בזה שהאינטרגציה בין הווקיי לפורומים יכול להשתפר... אני יכול אולי גם להוסיף משהו שבתוך הערך הוויקי, יופיע רשימת הודעות בפורום בהם שם הערך מוזכר. אבל שוב לא, לא יהיה לי זמן לקודד דבר כזה בזמן הקרוב, אבל שוב, אם את מכירה כבר סקריפט כזה, שתביאי קישור :)

תודה ואשמח לשמוע עוד הצעות.

סמל אישי של משתמש
סרפדית

שליחה על ידי סרפדית » ב' אוגוסט 22, 2011 10:34 pm

וואי איך חיכיתי שתתחבר כולי על קוצים כבר :lol: ... כתבתי ערך חדש אבל אני לא בטוחה איך להוסיף אותו. אם מי מהחברה פה רוצה להדריך אותי בפרטי אני אשמח....
התכוונתי יותר כמו ההצעה השנייה שלך- שיהיה קישור, נניח בתחתית הדף איפה שיש מקום ל"מקורות" הערך, נניח קישור שלוחצים עליו מוביל לעמוד חיפוש של הפורום שבאופן אוטומטי כבר חיפש את כל ההודעות עם שם הערך.
או משהו כזה.
נראה לי שהיה לי רעיון יותר טוב ואני לא זוכרת אבל ההודעה שלך גם שמה אותי בפרופורציות אז לא משנה...

לגבי התמונות- כן ממש שתהיה גלרייה לכל ערך שמורכבת מתמונות של הצמח שעלו בהודעות בפורומים. ראיתי את זה פעם באיזה פורום של דיווחי פריחה וזיהוי צמחי בר בארץ, אבל זה לא אחד מהפורומים המוכרים, אני לא יודעת אם אני אמצא אותו שוב. הפורום ההוא לא היה על ויקי אלא היה להם מין דאטאבייס דומה לשל טיולי, ששלף אוטומטית תמונות מהודעות (כי הכותבים תמיד ציינו של איזה צמח התמונה)
אם אני אצליח למצוא את זה אני אברר איתם פרטים טכניים ונראה אם זה מתאים.

סמל אישי של משתמש
Kinslayer
Site Admin

שליחה על ידי Kinslayer » ג' אוגוסט 23, 2011 9:27 am

חחח סורי אני כבר לא מצליח להתחבר בתדירות של פעם, אבל אפשר תמיד לשלוח לי הודעה פרטית, אקבל על זה התראה ישר למייל.

למה בפרטי? אם את לא מצליחה לעשות את זה, סביר להניח שיש גם אחרים פה שירוויחו מהוראות ברורות. יש סה"כ שתי דרכים ליצור דף חדש:

1. יש לעשות חיפוש על הנושא בצד ימין של הדף בוויקי. בסוף התוצאות, יש אפציה ליצור דף חדש.
-או-
2. לשנות את או ליצור כתובת אינטרנט מתאים לדף, למשל https://israherb.org/wiki/New_Page (אפשר גם בעברית). אם הדף לא קיין, יהיה למעלה אופציה של "יצירה".

ברגע שעורכים ערך, יש אופציה או למשתמש בעורך רגיל אם "וויקי טקסט" או עורך עשיר (WYSIWYG) - הכוונה שמה שכותבים יופיעה כמו שהוא בדף עצמו, במקום להכיר את כל הקודים, כמו Word למשל. האופציה השנייה יותר טוב למתחילים או פשוט אלה שלא רוצים להתעסק עם הקוד (אבל טכלס זה עד כדי כך קשה :)).

בקשר לאינטגרציה בין הוויקי לפורום:

אוקיי לא קשה מידי פשוט ליצור לינק בתחתית הדף שיבצע חיפוש בפורום על שם הערך... אנסה לסדר משהו שיהיה לי רגע.

לגבי התמונות, כן, היה כבר יותר קל אם מדובר על מאגר מידע שבו ברור בדיוק מה כל תמונה. בכללי, אם הם משתמשים בתוכנות אחרות, זה לא ממש יעזור לנו פה (חוץ אולי מלראות איך בדיוק זה נראה), אבל בכללי, אני יכול לסדר איזה משהו, רק התוצאות לא יהיו מדויקות... אני יכול לשלוף תמונות מהודעות שמזכירות את שם הערך, אבל זה לא מבטיח שהודעה בכלל על צמח אחר וכו'. יחד אם זה, זה כבר משהו יותר מסובך, ולא יהיה לי זמן לעבוד על זה בזמן הקרוב.

ואל תתני לי לשים אותך בפרפורציה :) אם יש רעינות, שאנשים תגידו.. מקסימום זה לא יסתדר, אבל עדיף שנשמע מכולם ונבנה קהילה ביחד, עד כמה זה אפשרי.

שלח תגובה