נושאי ויקי- ארגון ערכים קיימים

הכרזות מערכת בכל הנוגע לאתר וקהילה.
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
סרפדית
נושאי ויקי- ארגון ערכים קיימים

שליחה על ידי סרפדית » ה' ספטמבר 29, 2011 10:50 pm

חברים וחברות! אני עוברת על כל מיני דברים בויקי, בעיקר הארגון של הקטגוריות, ומשנה דברים קטנים כדי שיהיו יותר ברורים בהמשך עם התמלאות הקטגוריות בערכים חדשים לרב (ואמרו אמן)
לכן אשאל פה לגבי שינויים מסויימים, חלקם קטנים אבל אני מעדיפה בכל זאת לשאול-
אם לא אראה שום התנגדות תוך כמה ימים אמשיך בשלי, אז אנא אם דעתכם מנוגדת הביעו אותה!

בנוגע לקטגוריות העיקריות, הרשימה שמופיעה בדף הראשי:
1. איאואסקה: אני בעד קודם כל להסכים על איות מדוייק יותר :D אם הולכים לפי התעתיק של השם המקורי, זה צריך להיות איהואסקה ולא איאואסקה, אבל אם הולכים לפי ההגייה המערבית הנפוצה אזי זה איוואסקה. אולי זה לא מהותי בשיחות, אבל בתור הויקי הישראלי הרשמית בנושא זה נראה לי חשוב מספיק:)
מעבר לזה, לפי דעתי לא צריכה להיות לאיהואסקה קטגוריה ראשית משלה, אלא תת קטגוריה בתוך קטגוריה ראשית חדשה שתיקרא, נניח, "מתכונים", ותכיל מתכוני איהואסקה כמו גם סן פדרו וכל דבר אחר. דעתכם?

2. חנויות בחו"ל: אני משנה את זה ל"חנויות", ומוסיפה תת קטגוריות לחו"ל ולארץ. מתלבטת אם צריך קטגוריה נפרדת לחו"ל או פשוט קטגוריה של חנויות אינטרנטיות...

3. כימיקלים: משנה ל"תרכובות פעילות"

4. מאדים: אם יש קטגוריה למאדים אני דורשת אחת גם לונוס בשם המין הנשי :lol:
וברצינות, אני משנה את זה ל"מאיידים"

5. ספרות מקצועית: מרחיבה ל"ספרות וקולנוע"

סבבה? סבבה.
;)

קקטוסון

Re: נושאי ויקי- ארגון ערכים קיימים

שליחה על ידי קקטוסון » ה' ספטמבר 29, 2011 11:27 pm

סבבה.

סמל אישי של משתמש
קסרופיט

שליחה על ידי קסרופיט » ו' ספטמבר 30, 2011 6:38 pm

חח..סירפדית, את מצחיקה ומועילה
אכן כדאי איהואסקה...ולמתכונים
שנה טובה!

סמל אישי של משתמש
Kinslayer
Site Admin

שליחה על ידי Kinslayer » ב' אוקטובר 03, 2011 4:58 pm

באמת יוזמה מבורכת... סחטיין :)

1. המילה ayahuasca בכלל לא מילה באנגלית, לכן אין טעם לכתוב את זה בעברית בצורה שאנשים יבטאו אותו בצורה הלא נכון.
זה כמו השם של בירת סקוטלנד - Edinburgh. לא כתבנו אותו "אדינבורג" או חס וחלילה "אדינבורגה", אלא "אדינבורו", כי ככה מבטאים את זה.
לכן אני מציע שנלך על משהו בסגנון. בכל זאת, בויקיפדיה העברית זה נכתב "איוואסקה", ויש בגוגל מספר התוצאות הכי גדול באיות הזאת, אז.... :)

2. אחלה. אבל נראה לי בכל זאת לשמור על קטגוריה של 'בחו"ל', כי זה משפיע על אופן התשלום (מטבע חוץ, אי יכולת להשתמש בישראכרט מקומי) וכמובן גם על זמן ההגעה, מכס, אישור ייבוא, וכו". אז טוב להפריד ביניהם.

4. מאיידים :) אחלה... אבל עוד שאלה, נראה לי שכבר הרבה ישראלים מכירים כבר את המילה ויפורייזר, אז זאת גם אולי אופציה, לא יודע... (בדעה האישי אני מעדיף מילה בעברית...)

5. אולי שספרות תהיה תת קטגוריה של מה שהצאת (ספרות + קולנוע).

ולגבי כל השאר... אחלה! :) שוב, כל הכבוד... אין מספיק אנשים שמשקיעים בוויקי, אני מקווה שכל המעמץ יעורר השראה גם באחרים :)

סמל אישי של משתמש
סרפדית

שליחה על ידי סרפדית » ג' אוקטובר 04, 2011 12:15 am

מצחיקה ומועילה, בחיי שזו שאיפת חיי:):) איזה כיף...
יופי תודה על המשוב אני מרגישה יותר בטוחה להמשיך להצחיק ולהועיל עכשיו...!

Big_B

שליחה על ידי Big_B » ג' אוקטובר 04, 2011 2:42 am

1. נראה לי שהתצורה הנכונה היא איוואסקה.
2. כמו שציין קינסלייר, יש חשיבות להפרדה בין חנויות בארץ לכאלה בחו"ל. לא נראה לי שיש צורך בהפרדה בין חנויות לחנויות אינטרנטיות, מהסיבה שכל החנויות בערכים הן אינטרנטיות.
3. יש עדיפות לשנות זאת לתרכובות, בלי התוספת של "פעילות". תוספת שמושכת תשומת לב מיותרת, אם את מבינה את כוונתי.
4. לדעתי יש צורך בקטגוריה כללית יותר שאליה אפשר יהיה לשייך את תת קטגוריית המאיידים...אולי "עזרי צריכה"? או אולי קטגוריית "צריכה" שתחולק ל"מתכונים" ול"עזרים"?
5. אני חושב שהקטגורייה המתאימה היא תרבות, תחת תרבות אפשר יהיה להוסיף תת קטגוריות ספרות, קולנוע, מאמרים, מחקרים (או אולי מדע?)

כל הכבוד על היוזמה המבורכת!
ברגע שהוויקי תהיה מסודרת באופן ראוי נוכל ליצור בסיס נתונים משמעותי בשפה העברית לנושא שעליו בנויה הקהילה!
מה גם שהיא יכולה לחסוך לנו חזרה על תשובות לשאלות חוזרות ע"י הפנייה לערך המתאים.

DoctorMuffin

שליחה על ידי DoctorMuffin » א' אוגוסט 05, 2012 1:58 pm

שלום סרפדית, אני חושב שעריכת הנושאים לא תשפיע על המשתמש באופן משמעותי, אבל זה בכל זאת חשוב בשביל הסדר.
לדעתי צריך לתעתק ayahusca בתור איאוואסקה, כדי למנוע בלבול, כמובן. אני גם מסכים עם שאר השינויים, שנועדו להפוך את הויקי ליותר נגישה לציבור.

כל הכבוד על הדאגה!

juk

שליחה על ידי juk » ה' נובמבר 08, 2012 1:15 pm

אני ממש אהבתי את זה שמישהו עושה סדר בבלגן אבל אני גם ככה לא יודע להשתמש פה בכלום אז אולי מישהו כבר יעזור לי :clap: בבקשה.

שלח תגובה