בנק זרעים

חלוקה, מכירה ורכישה של ציוד, חומרים וצמחיים חוקיים
סמל אישי של משתמש
סרפדית

בנק זרעים

שליחה על ידי סרפדית » ה' מאי 24, 2012 8:22 pm

שלום חברים יקרים:)
אני מניחה שאני לא היחידה שחווה חילופי שאלות ובקשות בהודעות הפרטיות, הנוגעות בעיקר לזרעים וייחורים. נדמה שיש לפורום הזה עולם צדדי המתמקד בכך בהודעות הפרטיות...
שזה לגיטימי כמובן. אין בכוונתי להחריד את קדושת הפרטיות של דרי הפורום 8-)
אבל אני חושבת שניתן לשדרג את הצורה בה אנחנו חולקים דברים,
ולכן אני מציעה את הקמתו של בנק זרעים.
בנק זרעים הוא למעשה מאגר משותף לחברי הקהילה, מעין קופסת זרעים משותפת גדולה, שמכיוון שנחוץ לה בסיס פיזי אני מציעה לתחזק אותה אצלי-
כל אחד יכול ומוזמן לתרום זרעים לבנק באמצעות משלוח דואר פשוט, בצירוף פרטים בסיסיים על צמח האם.
אני אקבל את המשלוח, אקטלג אותו בקופסא, אאכסנו כראוי, ואתארך אותו.
כל מה שמופיע בקופסא ירשם גם בדף ויקי חדש שיפתח לבנק, אותו אעדכן, וכל חבר מוזמן לבקש זרעים מתוך קופסת הבנק בתמורה למעטפת משלוח מבויילת בלבד. ז"א כל הנדרש הוא לשלוח אלי מעטפה שבה אשלח לכם את הזרעים, מבויילת או המכילה כמה שקלים לכיסוי עלות המשלוח.
חבר זכאי לבקש זרעים רק לאחר שתרם תרומה כלשהי לבנק, לפחות פעם אחת, ובתנאי שהוא עצמו גידל את צמח האם ומסוגל לספק פרטים בסיסיים אודותיו. חבר הקיבל חבילת זרעים גם מתבקש לשלוח מעט מן הדור הבא בחזרה לבנק, למען שימור מאגר זרעים טריים של אותו מין.

לבנק אפשר לשלוח כל זרע שיש בגינתכם- צמחי תבלין ומרפא, ירקות ופירות, וכל דבר העולה על רוחכם וברצונכם לקדם את קיומו.. למען הסר ספק אציין כי רק זרעים חוקיים יתקבלו, וכל משלוח אחר יושמד עם קבלתו.

חששות שאני צופה שיעלו הם מסירת פרטים אישיים- ובכן, אמנם מדובר פה רק על זרעים של צמחים חוקיים לחלוטין אבל שמירה על הפרטיות בעידן האינטרנט היא דבר מקובל לחלוטין, ואזכיר שניתן לסיפוק מלא בשימוש בתא דואר. אין צורך לציין שם על המעטפה, רק מספר ת.ד ועיר.
יתרונות ברורים של הקמת בנק הם קודם כל הפצת זרעים לאנשים היכולים ומעוניינים לגדלם. לעיתים קרובות קורה ששוכבת אצלנו שקית זרעים של צמח שאין ביכולתנו לגדל כרגע, מסיבות שונות. העברתם למישהו אחר דרך הבנק מבטיחה (עד כמה שניתן) את הנבטת וגדילתם כל עוד הזרעים עוד חיים, וזרעים חדשים מצמח הבן נשלחים בחזרה לבנק ובכך שומרים על הגחלת.

עוד חששות או הסתייגויות אשמח לשמוע, ובכלל מה דעתכם. אם תהיה נכונות נוכל להכריז על פתיחתו של בנק הזרעים של קהילת ישראהרב:)

סמל אישי של משתמש
סרפדית

Re: בנק זרעים

שליחה על ידי סרפדית » ה' מאי 24, 2012 8:28 pm

עוד כמה דברים-

בנק הזרעים משמש כבנק לזריעה וגידול, ולא לצריכה. לא יוחזקו כמויות המיועדות לצריכה.

עוד תועלת היכולה לצמוח מכך, היא יומני גידול. בהתאם לרצון של כל תורם אפשר לציין מספר טיפים לגידול הצמח- ואלו ירוכזו למדריכי גידול בויקי שלנו. זה יכול להוות בסיס להתפתחות של ידע ששוכב אצלנו בארונות, לא רק זרעים:)

c_b_4life

שליחה על ידי c_b_4life » ו' מאי 25, 2012 5:47 pm

בעד (:

סמל אישי של משתמש
קסרופיט

שליחה על ידי קסרופיט » ו' מאי 25, 2012 7:33 pm

רעיון מצויין סירפדית....אבדוק מה יש אצלי ואשלח...אני צריכה למצוא גם את הזרעים ששמרתי לך של הכותנה האורגנית...הם פה איפשהו
שבת שלום ומבורך....וחג שמח לכולם!

סמל אישי של משתמש
סרפדית

שליחה על ידי סרפדית » ב' מאי 28, 2012 11:21 am

טוב גם 3 אנשים זה אחלה:):)
אני מאמינה שברגע שהדף יוקם והמאגר יהיה פעיל יותר יצטרפו
בקרוב אתחיל לעבוד על הדף ותפורסם כתובת הבנק למשלוח זרעים...

סמל אישי של משתמש
Kinslayer
Site Admin

שליחה על ידי Kinslayer » ה' מאי 31, 2012 10:13 am

סרפדית, כל הכבוד! יוזמה ממש מבורכת.
רעון מעולה, ובוצע טוב... רואים שחשבת על הכל :)
גם נראה לי שברגע שיש הוראות ברורות על הוויקי, ורשימה בסיסית של זרעים, וכמובן שיעבור קצת זמן ואנשים יידע מזה, אני ממש מאמין שיהיה פרויקט מוצלח.
באמת תפנית לקהילה שלנו ובכלל לעם ישראל :)
בהצלחה ותמשיכי לעדכן!

סמל אישי של משתמש
inspiration_flame

שליחה על ידי inspiration_flame » ה' יוני 07, 2012 12:16 pm

אני בפנים, בקרוב יהיו לי זרעים של חסה מסולסלת, מנגולד וסלק
All we need is love

c_b_4life

שליחה על ידי c_b_4life » ה' יוני 07, 2012 2:18 pm

יש התקדמות עם העסק ?

סמל אישי של משתמש
סרפדית

שליחה על ידי סרפדית » ה' יוני 07, 2012 7:36 pm

בקרוב ממש יהיה תא דואר והבנק יתחיל לתפקד:) stay tuned :lol:

סמל אישי של משתמש
סרפדית

שליחה על ידי סרפדית » ג' יוני 19, 2012 2:07 pm

הכו בחצוצרות ורשרשו בתופים!! בשעה טובה נפתח מאגר הזרעים ונבגים:)
כולם מוזמנים לבקר בדף החדש שגם מופיע בדף הראשי

https://israherb.org/wiki/%D7%9E%D7%90% ... 7%AA%D7%99

יש שם התחלה צנועה של זרעים שאספתי לאחרונה, השאיפה היא שלכל זרע יהיה קצת יותר פירוט אבל בתרומה ההתחלתית הזו זה כל הפירוט שברשותי. אנא קראו את הדף, יש שם דברים חשובים ומעניינים:)

יאללה שיהיה קיץ פורה ומדהים!

שלח תגובה