ורמיקוליט?

שקיים פעם ב- http://forums.nrg.co.il/index.php?act=f ... &forum=158
שלח תגובה
SpiritChaser

ורמיקוליט?

שליחה על ידי SpiritChaser » ש' מאי 26, 2007 8:38 pm

הגיע הזמן לגידול פטריות.

מישהו יודע היכן אפשר להשיג ורמיקוליט?

תודה מראש

שבוע כה יפה שיהיה

Simisu

לא בדיוק

שליחה על ידי Simisu » א' מאי 27, 2007 3:52 pm

בתגובה ל: ורמיקוליט?

תחפש במשתלות גדולות (אני חושב שב"גרעין" יש?), אני מצאתי במקרה אצל מישהו שהזמין איזה 100 ליטר של וורמיקוליט בשביל לערבב עם האדמה שלו... הוא נתן לי שני דליים מלאים ב 8 שקל (למרות שבעיקרון זה לא היה למכירה במשתלה... הוא סתם תקע לי מחיר סימלי) הוא אמר שבדרך כלל משתלות לא מחזיקות וורמיקוליט אבל לדעתי אם מחפשים מספיק מוצאים!
חוץ מזה אולי אם תשאל במשתלה ידעו להפנות אותך למקום מסוים (חברה או משהו... למרות שאלו בטח מוכרים רק בכמויות גדולות... אין לנו מה לעשות עם 100 ליטר וורמיקוליט)

אח שלי הביא לי פעם וורימיקוליט ממעבדה (משתמשים בזה בכדי לספוג כול מיני חומרים רעילים או משהו מסתבר)

שווה גם לבדוק חנויות לחיות אולי...

בהצלחה ותהנה!
(ואם אתה לא מוצא תמיד אפשר לגדל על מצעים אחרים כמו מזון לציפורים, תירס או שיפון. לא חסר!)

zizizi

ורמיקוליט (וגם פרלייט אם רוצים)

שליחה על ידי zizizi » א' מאי 27, 2007 10:32 pm

אז ככה: קודם כל חשוב לדעת לגבי פרלייט שזה חומר שיוצר אבק שמסוכן לנשימה, בטיחות לפני הכל.

קצת רקע למי שלא יודע, ורמיקוליט זה מינרל שנראה כמו אבן אבל מרגיש כמו ספוג, והוא אכן מפורסם ביכולת שלו לספוח כמויות נאות של מים ולהחזיק אותן, ומשלבים אותו גם בעוגות האורז שמגדלים עליהן גמדים, וגם באדמה שצריכה להשאר לחה לאורך זמן.
פרלייט זה מינרל גם כן, בצבע לבן ונראה די כמו פנינים, שזה אני חושב למה קראו לו ככה. לא משנה. פרלייט לעומת ורמיקולייט ידוע דווקא ביכולתו לאדות מים, כלומר הוא סופג מעט מהם על פני השטח שלו ומסייע להגדיל את שטח הפנים של המים שבא במגע עם האוויר. בגמדים למשל שמים אותו כמצע לעוגות הלבנות, והוא מסייע לשמור על הלחות ביער...

אז איפה קונים? יש כמה חנויות שמוכרות כל מיני ציודים אסורים לגננים פורעי-חוק שהס מלהזכיר אותם ובטח שלא לקנות מפרי-גנם המשובח ביותר שהוא מרעיל את נפשות ילדינו הרכים והמאד-לא-אלימים. הקיצקיצור יש להם גם פרלייט וגם ורמיקולייט בשקים של 5 ליטר (שזה בדיוק כמה שצריך ועוד קצת) ובמחירים שווים לכל נפש, וגם משאבות אוויר ומים מכל הסוגים, ומאזני-חומציות למיניהם. הבעיה שלפעמים עומדים אנשים ליד החנויות האלה ומסתכלים מי קונה מה ולמה, זה לא תמיד אבל זה לפעמים. אני יודע שאני פרנואיד.

אם יש עוד שאלות, תשאל
Z

סמל אישי של משתמש
Kinslayer
Site Admin

אפשר להזמין באינטרנט

שליחה על ידי Kinslayer » ב' מאי 28, 2007 11:28 am

תמצא גם לינקים לדברים אחרים שתצטרך בוויקי.

אתה מוזמן לספר לנו איזה זן אתה מגדל שם במידה שאתה מרגיש בנוח, וכמובן להמשיך לעדכן אותנו בהמשך דרכך.

SpiritChaser

תודה רבה!!

שליחה על ידי SpiritChaser » ב' מאי 28, 2007 10:50 pm

בתגובה ל: אפשר להזמין באינטרנט

אני אגדל
pink buff
ו
amazonian

הזמנתי את המצרכים.
תודה רבה על האתר הנפלא

סמל אישי של משתמש
Kinslayer
Site Admin

בכיף... עוד כמה טיפים

שליחה על ידי Kinslayer » ג' מאי 29, 2007 9:22 am

בתגובה ל: תודה רבה!!

המדריך העברי ואפילו הסרט המוזכר באתר קצת לא מעודכן (בקשר לכל מיני ממצאים בשנים האחרונים).

קודם כל אם אתה מוכן להשקיע... www.mushroomvideos.com, יש DVD חדש מה"גורו" של השרומרי.. יצא לפני כמה ימים... שלי עוד לא הגיע אבל אין לי ספק שזה שווה את ה $40... אפשר גם להזמין קצת ציוד להגן נגד קונטמנציה. ככל שאני זוכר יש גם לינקים לדגמים של הסרט ביו-טיוב.

בכל מקרה - הדברים הגדולים:

בהנחה שאתה משתמש ב PF Tek (להכין "עוגות" של אבקת אורז לבן וורמיקולייט), מומלץ לפני הלידה לעשות "dunk and roll" - להשקיע אותו במי ברז להשאיר במרקק 12-24 שעות, לשתוף שוב במי ברז, לגלגל בוורמיקולייט יבש (מומלץ לעקר לפני אבל בעיניי זה לא חיוני) ובסוף להשפריץ מים סטרילי עד שזה לח. תקבל גידול הרבה יותר טוב ושופע.

אם עוד לא שמת את הכל הכוסות שלך בסיר הלחץ, אני ממליץ להוסיף קצת קפה לכמה מהם כנסיון. נראה לי שתקבל גידול הרבה יותר מהר (גם ה colonization וה fruiting). לצערי יש רק כמויות כרגע לאלה שמיכין עם שיפון ולא עוגות... אבל תנסה עצמך בכמה כוסות ותודיע לנו.

belladonna

לינק לסרט טוב ..

שליחה על ידי belladonna » ג' מאי 29, 2007 9:54 pm

בתגובה ל: בכיף... עוד כמה טיפים

אהלן..

הנה עוד לינק...

סרט סבבה לגידול עם עוגות קמח אורז, וגם עוד שיטה עם גרעיני שיפון.

בהצלחה.

שלח תגובה