סאלוויה, סאן פדרו ופיוטה

שקיים פעם ב- http://forums.nrg.co.il/index.php?act=f ... &forum=158
שלח תגובה
Simisu

סאלוויה, סאן פדרו ופיוטה

שליחה על ידי Simisu » ב' אפריל 30, 2007 2:02 am

הנסיון הקודם שלי לייבא סאלוויה היה די עצוב אבל הפעם אני יכול לומר בגאווה שהיחור הזה שרד והוא צומח וגדל מיום ליום (נרווזה כבר עברו שבועיים מאז שהיא אצלי

אני מקווה מאוד שיום אחד בעתיד הלא רחוק מידי אני יוכל להעביר כמה יחורים לנזקקים (אבל בנתיים זה רחוק מספיק ואני צריך לעשות כמה ייחורים בשביל עצמי קודם)

ובקשר לקקטוסים... אז ככה-
זכיתי בפיוטה בן 8 שנים (FSRE חגגו 5 שנים) ואני אוסף אותו מחר על הבוקר מהדואר...
וסאן פדרו, זה סיפור חביב שאני מעדיף להשאיר חסוי (כדי שלא יקפצו כולם וילכו לגנוב אותו מאיפה שאני גנבתי חחח)
אני רק יציין שאחרי חיפושים נרחבים מצאתי אחד גדל בשטח פחות או יותר ציבורי (גן של מלון גדול) ולקחתי חלק צעיר בגודל של מלפפון גדול. השרשתי אותו בהצלחה והוא גדל לאיטו במרפסת

אז בקיצור, לאט לאט אני בונה לי אוסף מעניין (יש לי גם כמה וכמה זרעים שאני לא מוצא זמן להנביט T.BRIGDESII למשל...) ויקח עוד הרבה זמן עד שאני יוכל להנות מהפירות אבל אני לא ממהר!

מזמן לא עברתי בפורום (ולצערי אני דיי מנותק מהאינטרנט מאז שעברתי דירה) אבל היה לי חשוב לעדכן אותכם לגביי הסאלוויה בתקווה שיום יבוא ונוכל לפזר קצת ייחורים פה בארץ!

Simisu

תמונות...

שליחה על ידי Simisu » ב' אפריל 30, 2007 2:17 am

בתגובה ל: סאלוויה, סאן פדרו ופיוטה

אין ספק מבחינתי... אבל אתם מוזמנים להסכים או להזהיר.

drormizrachi

למה לגנוב כשאפשר לקנות סן-פדרו ברוב המשתלות בארץ?

שליחה על ידי drormizrachi » ב' אפריל 30, 2007 2:51 pm

אם לא היתה ברירה, אפשר להבין... אבל לא כדאי לעשות את המסע האנתאוגני הרוחני הנפלא על בסיס גזל חברך - אפילו אם הוא רק בית מלון גדול (או הפרק הלאומי בר"ג וכיו"ב). במשתלה השכונתית בירושלים עולה סן-פדרו מבוגר (50 ס"מ) כשבעים ש"ח. במשתלת אבו-גוש הוא עולה כארבעים ש"ח. אז לא חבל?
וביחוד אתה, SIMISU יקר, שכל-כך הרבה מאיתנו חייבים לך את הוראות-הגידול הידידותיות והיעילות שלך! עד היום אני עדיין מעיין במדריך ומשתאה ליסודיות ורצינות שהושקעו בו.

Dentrit

כל הכבוד אחי

שליחה על ידי Dentrit » ב' אפריל 30, 2007 4:34 pm

עכשיו גם במדינתינו יש סאלויה.
דרך אגב, אכפת לך אם אשים קישור להודעה שלך במימד ה-12?אני שואל למקרה שאתה לא רוצה יותר מדי חשיפה לעניין .

zizizi

איך מזהים אותו?

שליחה על ידי zizizi » ד' מאי 02, 2007 12:00 pm

בתגובה ל: למה לגנוב כשאפשר לקנות סן-פדרו ברוב המשתלות...

לפני שבועיים הייתי במשתלת וונדי, וראיתי כמה קקטוסים שכולם היו נראים לי דומים מאד (וכמובן קניתי את כולם), הבעייה היא שהם קטנים מאד, ואין לי מושג איך אני מזהה את הקקטוס הזה באופן ודאי.

למישהו יש לינק או איזה מאמר שמסביר איך מבדילים את הקקטוס הזה מאחרים שדומים לו?
מישהו יודע על משתלות באיזור השרון שבהן אפשר בוודאות למצוא את זה?

תודה,
Z

Simisu

מכיוון ש-

שליחה על ידי Simisu » ה' מאי 03, 2007 6:14 pm

בתגובה ל: למה לגנוב כשאפשר לקנות סן-פדרו ברוב המשתלות...

אני לא בקטע של לקנות שום צמח שאני יכול להשיג בחינם, חלק מהעניין בשבילי זה הגידול עצמו (במחשבה שאם אני יטפל בצמח טוב הוא יחזיר לי בבוא היום) ולכן זה לא כזה שוס לקנות צמח גדול שמישהו אחר גידל.

ואני יכול לומר לך בבטחון שלאף אחד לא יחסר המלפפון הקטן הזה... מאותה נקודה שהוא נלקח יצאו עוד חמישה אחים שלו בערך באותו גודל, מבחינתי נתתי להם יותר מרחב מחייה
באותה מידה יכולתי לקחת מהאמא מנה או שתיים אבל העדפתי לקחת תינוק קטן ולגדל אותו בעצמי!
(ולכן אני לא ממש רוצה לשתף את המיקום המסויים שהוא נלקח ממנו כי אני שיש אנשים קצת פחות אכפתיים שאותם מעניין רק הסטלה)

בקיצור בשבילי המסע הזה מתאפשר בגלל האנשים ששיתפו אותי בעושר שלהם אם זה הפטריות שגידלתי בעזרת ה FSRE, הסאלוויה ששלחו לי בחינם או הפיוטה בת שמונה שזכיתי בה. אני מקווה שיום יבוא ואני ישיג גם זרעים של פיוטה כי הרי צמח אחד לא ממש מקדם אותי לעבר החוויה (למרות שאני מתכנן לחתוך אותו ולשתול מחדש...)
אם לי היתה גינה גדולה עם המון דברים מעניינים ואיזה SIMISU אחר היה עובר ולוקח דוגמית מאחד הצמחים הייתי שמח מאוד!

Simisu

EROWID?

שליחה על ידי Simisu » ה' מאי 03, 2007 6:19 pm

בתגובה ל: איך מזהים אותו?

אני מסתמך על שני דברים EROWID והחבר'ה ב SHROOMERY שמגדלים הרבה סוגים של קקטוסים וענו לי בצורה די משכנעת שזה זה... תכתוב trichocereus pachanoi בGOOGLE ותמצא מליוני דפים...

Simisu

כרגע...

שליחה על ידי Simisu » ה' מאי 03, 2007 6:22 pm

בתגובה ל: כל הכבוד אחי

זה לא ממש רלוונטי (פשוט רציתי לשתף את הפורום בחידושים שעברו בגן הקטן שלי (בקרוב קצת יותר תמונות)
אתה מוזמן לקשר לאן שבא לך אבל יש עוד הרבה זמן עד שיהיה לי מה לשתף, וזה בהנחה שלא יקרה איזה אסון והסאלוויה תמות! (חס וחלילה תפו תפו תפו )

drormizrachi

ואיפה המדריך?

שליחה על ידי drormizrachi » ה' מאי 03, 2007 8:08 pm

בתגובה ל: מכיוון ש-

SIMISU יקר
גדלת פטריות והצלחת? אולי, בבקשה, תכתוב מדריך עליהן? ואם הטרחה רבה, כתוב את עיקרי הדברים. אני חושש להתחיל בדבר כזה שנראה לי מסובך ביותר.
ולגבי הפדרו - גם אני אוהב להתחיל מההתחלה, והזמנתי וקבלתי זרעים. אם ינבט - אשלח לך אחד אם תרצה...

Simisu

בבקשה...

שליחה על ידי Simisu » ה' מאי 03, 2007 11:13 pm

בתגובה ל: ואיפה המדריך?

כבר יש מדריך די בסיסי אבל יעיל בהחלט שלצערי אני ממש לא יכול לזקוף עליו קרדיט (מצורף לינק)

ובהנחה שאין לך בעיה עם אנגלית אז כמובן יש לך את השרומרי (www.shroomery.org)
שם תמצא מידע מקיף מעבר לבסיס של מה צריך לעשות

ונבגים כדאי להזמין בחינם מה FSRE (free spore ring europe)

פטריות זה ממש לא מסובך רק צריך סבלנות ומינימום תשומת לב (סטריליות)
אפשר לפשל אבל אם עובדים נכון אז תמיד יש עוד הזדמנות!

יש לי בעצמי כמה זרעים של T.Bridgasii שאני קצת חושש לנסות להנביט בנתיים (מכיוון שהייתי מחוסר אינטרנט כבר הרבה זמן לא יכולתי לוודא כמה דברים ואני פוחד לבזבז אותם)
אני תמיד אשמח לקבל עוד איזה צמח אבל

שלח תגובה