הלם קרב

שקיים פעם ב- http://forums.nrg.co.il/index.php?act=f ... &forum=158
zizizi

פלאשבק

שליחה על ידי zizizi » ו' אוגוסט 17, 2007 1:00 am

בתגובה ל: פלאשבק

הבזק לאחור, חזרה לעבר (באדיבות בבילון)

המונח נטבע לראשונה דווקא בהקשרים פוסט-טראומטיים, למרות שהוא נכון כמו שציינת גם לטריפים של ל.ס.ד

הרעיון הוא שהמוח האנושי (וגם אצל חיות) ובמידה מסויימת גם ה-ד.נ.א הם מנגנונים סתגלתניים, כלומר ע"י הטמעה\הטבעה של חוויות העבר נוצרת למידה ושינוי בדפוסים. כאשר ישנה חוויה בעלת עוצמה חריגה ("חוויה מכוננת"), כמו הלם-קרב או הלם פוסט-טראומטי או טריפ חזק במיוחד מסוג כלשהו (טרנס מק'קנה מזכיר בהקשר זה גם די-אם-טי) נוצר שינוי שהוא קיצוני ברמה שהוא משנה או משבש את התפקוד של הרבה מערכות במוח ובגוף בבת-אחת. הזכרון שנצרב בתודעה בזמנים כאלה מצריך טיפול ממושך ועדין במיוחד על-מנת להשאיר את האורגניזם האנושי במצב תפקודי בחברה המתועשת של ימינו. לפחות לטעמי אין ממש הבדל בין סוגי הפלאשבקים, ואם כבר מדברים על פלאשבקים אתם יכולים להכנס לפורומים של נפגעות\נפגעי תקיפה מינית ולראות שיש להם סימון מיוחד בהודעות שכוללות תיאורים של הטראומות על-מנת שהנפגעים יוכלו לדלג על הודעות אלה בדיוק מהסיבה שאלה לעתים מהווים ערר (טריגר) ל'פלאשבק' של החוויה עצמה. בשיטת אלכסנדר אם אני לא טועה (ואני חושב שגם בפסיכותרפיה בשיטת 'הצעקה הראשונית') יוצרים תיקון של חוויות כאלה בעזרת העלאה שלהן מחדש בסביבה מבוקרת ותחת הדרכה של מטפלים מנוסים ביותר. לפעמים במקרים של חוויות גופניות קשות כמו אלימות מופיעים הסימנים של הפגיעה במקומות שנפגעות בגוף כאילו אותו אדם עובר ברגעי הטיפול את אותה החוויה הפיזית ולא רק ברמה הנפשית.

עכשיו ספציפית לגבי הטיפול בהלם קרב: לפי מה שאני יודע, ולמרות שהבעת את הרצון שלך לעבור לטיפול בעזרת צמחים, דווקא החומר ששימש בהצלחה רבה בטיפול בנפגעי הלם-קרב טראומה ואונס הוא MDMA. לא מדובר בכלל על מה שסוחרי-הסמים בארץ מוכרים, כי זה בעיקר "סם מסיבות" שמלא בספידים ומיועד לעזור לנוטלים לרקוד שעות בלי להרגיש עייפים. גם מה שמוכרים כ"פיור אמדיאמאיי" (כלומר טהור) יש בו לדעתי יחסית מעט מהחומר האמיתי.

ההצעה שלי בשביל הבחור שפנה ושאל זה לפנות לד"ר יהודה ברוך, שהוא פסיכיאטר בהכשרתו (מנהל בי"ח אברבאנל) והאחראי על הנפקת היתרים לשימוש במריפואנה בישראל. הוא אדם נבון ומנוסה מאד, ולפחות מההתרשמות השטחית שלי הוא גם אדם ענייני ופתוח. תיגש אליו ותבקש להיות מטופל בפוסט-טראומה -MDMA. זה לא בשביל להרגיע את הכאב ולשכך את עוצמתו (כמו מורפיום), זה בשביל להיות מסוגל להעלות את האירוע ולטפל בו בצורה יעילה. אני לא יודע אם הוא מוסמך בכלל לאשר כאלה דברים אבל אולי הוא יוכל להפנות אותך לאינפורמציה יותר ממוקדת או למטפלים בתחום. בשניות האחרונות של הסרטון הוא מתייחס גם לטיפול ב-PTSD במריחואנה רפואית, אבל ממה שנראה שם זה נושא עוד בתחילת הדרך, ובזה אתה יכול לפנות לפרופ' משולם בנוגע למחקרים בחו"ל ואולי תרצה להשתתף במחקרים כאלה אם יהיו בעתיד בארץ.

צירפתי שני לינקים לטיובים למטה, אחד לסיפור ההסיטוריה של האקסטזי (גם כסם טיפולי וגם כסם מסיבות) ואחד להרצאה של ד"ר ברוך מתוך הכנס למריחואנה רפואית לשנת 2007, להתרשמותך. אם אתה מעוניין במטפלים בלתי-פורמליים בתחום אני יכול לבדוק אבל אני לא יודע כרגע אם באמת קיימים.

בהצלחה,
Z

נ.ב
הוספתי גם לינק לטיוב מהכנס של ההרצאה של חיים מסינג (יו"ר הרשות למלחמה), סתם בשביל הכיף שתיהנו. אני כל פעם מתענג מחדש על העשר דקות האלה שהוא מתפתל ומנסה להגיד שהוא בעד מריחואנה רפואית, וזה פשוט לא יוצא לו, ממש פתאטי וחבל רק שמפריעים לו שם כל כך הרבה, הוא פשוט עושה את העבודה בעצמו הרבה יותר טוב...

blistick

מטפלים לא פורמליים

שליחה על ידי blistick » ו' אוגוסט 17, 2007 3:14 am

אם יש פרטים ודרכי התקשרות לכאלה, אז בכיף

blistick

הסבירו כבר בפורום על תמיסה אלכוהולית? איך מגדלים גת? פיוטה -

שליחה על ידי blistick » ו' אוגוסט 17, 2007 3:15 am

perryzepam

מה תמיסה אלכוהולית? תמיסה אלכוהולית של מה?

שליחה על ידי perryzepam » ו' אוגוסט 17, 2007 3:20 am

בתגובה ל: הסבירו כבר בפורום על תמיסה אלכוהולית? איך...

מריחואנה? קוקאין?

SunshineHBWR

Hello

שליחה על ידי SunshineHBWR » ו' אוגוסט 17, 2007 7:13 am

בתגובה ל: היי

שלח תגובה