Faidherbia\Acacia albida

מקום לדון בצמחים מועילים וחוקיים כמובן, השפעותיהם, שימושם, סכנות אפשריות ואמצעי זהירות
esev
Faidherbia\Acacia albida

שליחה על ידי esev » ש' יוני 11, 2011 1:59 pm

שלום לכולם

אני חדש פה בפורום ,נעים מאוד
אני עוסק בצמחי מרפא ובעל התענינות מיוחדת בצמחים מעוררי תודעה

רציתי לשאול האם למישהו יש נסיון עם השיטה מלבינה בשילוב עם מעכבי מאוי

לפי מה שהבנתי ושמעתי מאנשים קשה מאוד להפיק מעב-קנה והחפרורית

ולפי הספרות ראיתי שבעלים של השיטה יש את החומרים הרצויים

אשמח להארות בנושא ,כי אני מתכוון לנסות להכין מהשיטה את התבשיל

ברכות
עשב בר

--------------
שאלות בנושא צמחי מרפא יתקבלו בברכה

סמל אישי של משתמש
החקלאי העירוני

Re: Faidherbia\Acacia albida

שליחה על ידי החקלאי העירוני » ש' יוני 11, 2011 3:32 pm

אהלן "עשב",
החקלאי ראשית מרגיש צורך להדגיש שלפי מקורות רבים ברשת, מין ה-Acacia albida מכיל DMT - חומר האסור בישראל על פי פקודת הסמים המסוכנים. תמצותו הוא עבירה פלילית חמורה.

בהנחה ואדם כלשהו שלא ננקוב בשמו, במדינה שבה אין איסור על כך, יחליט לעשות זאת, ישנן מספר דאגות שיעסיקו אותו לפני תחילת התהליך:
1. מהי תפוצת ה-DMT בצמח? (החקלאי מודע לכך שלפי Google מדובר בריכוז בעלה, אך מניסיון החקלאי במיני Acacia, לא רק)
2. מהו ריכוז ה-DMT? (קיומו של ה-DMT לא בהכרח אומר שמדובר בריכוז שניתן לתמצות ביעילות אם בכלל)
3. אילו חומרים נוספים קיימים בצמח? (רק בהתאם לתשובה לשאלה זו יתכן תהליך תקין)

מעבר לכך מדובר בתהליך שלא שונה כל כך מזה של החפורית, שאגב לא קשה כל כך לתמצת במידה ואתה יודע מה אתה עושה. הבעיה העיקרית של אנשים המתמצתים חפורית היא התמצות החלקי - אותם אנשים מתמצתים באמצעות סוגי כוהל או חומרים אחרים ואינם מקדישים את הזמן לבצע הפחתת/הסרת שומנים. ללא תהליך זה, כל שתקבלו הוא עיסה כהה.

כמו כן ישנם מינים אחרים של Acacia אשר מכילים ריכוזים גבוהים ומוכחים של DMT. מיני ה-Acacia גדלים בקצב מהיר להפתיע.

שבת שלום.

esev

שליחה על ידי esev » ש' יוני 11, 2011 4:29 pm

האם אתה מתכון שהריכוז בשורש הוא יותר משמעותי מאשר העלים במיני אקאסיה ?

לעניין התימצות מוריד השומנים ,האם אתה מדבר על מה שנכתב באתרים שונים על בישול בליש מיץ לימון ומים

בכל מקרה אני מדבר על הנעשה בארץ רחוקה ומבחינה תאורתית בלבד

תודה

סמל אישי של משתמש
החקלאי העירוני

שליחה על ידי החקלאי העירוני » ש' יוני 11, 2011 5:33 pm

האמת שברוב המינים שלחקלאי יצא "לבחון", הריכוז המשמעותי הוא למעשה בקליפת הגזע. במינים אחדים הריכוז בעלים קרוב מאוד לזה שבקליפת הגזע, אך החקלאי בספק אם מדובר במקרה שכזה עם Acacia albida.

בנוגע לתמצות, שיטת הלימון היא תחליף טבעי לשימוש בסוגי כוהל. מדובר בשיטת תמצות גסה למדי.

החקלאי היה ממליץ לאותו אדם דמיוני בארץ רחוקה לחזור למקורות ולנסות P. viridis ו-B. caapi, שמנסיונו של החקלאי לא קשים במיוחד לגידול.

סמל אישי של משתמש
החקלאי העירוני

שליחה על ידי החקלאי העירוני » ש' יוני 11, 2011 8:00 pm

החקלאי לא בטוח עד כמה זה יעניין את קהל הקוראים כאן, אך מכוון ורבים נרתעים מלגדל P. viridis ו-B. caapi, החליט להמחיש כמה קל להתחיל גינה קסומה משלכם.

רבים חושבים ש-P. viridis (ומיני Psychotria אחרים) הוא צמח קשה לגידול ובמיוחד להנבטה. ובכן, קצב הגדילה אכן משתנה בין המינים השונים (ניסיונו של החקלאי מסתכם בגידול P. viridis במספר זנים, P. alba ו-P. nexus שהוא למעשה הכלאה), אך בהחלט סביר. לעומת יעילות התוצר הסופי, החקלאי מאמין שמדובר במאמץ פחות מצמחים אחרים. בנוגע להנבטה, ובכן, אתם לא חייבים להנביט שכן לזרע עלול לקחת מספר חודשים רב לנבוט בהתאם לרמת הטריות שלו - אפשר לקחת יחורים. אחד המאפיינים המיוחדים של מיני Psychotria היא היכולת לקחת יחורים מעלים בודדים, ללא צורך ממשי בחומר צמחי רב כמו בצמחים אחרים. העלה ישריש ואותו מקבץ שורשים למעשה יגדל מספר שלוחות שכל אחת תגדל כצמח בפני עצמו.
5821099027_1379012867.jpg
Psychotria viridis (זן "White Chacruna")
בנוגע ל-B. caapi מדובר בקלות רבה עוד יותר. רבים נרתעים מעצם העובדה שהצמח אינו נפוץ והזרעים מאבדים את טריותם במהרה, מה שמקשה על מציאת יחורים וזרעים ברי-קיימא. ובכן, מדובר בצמח עמיד, בעל צמיחה מהירה וחסכוני במקום שכן הוא צמח מטפס וגם בסביבתו הטבעית חולק מקום עם צמחים אחרים (לעתים קרובות מטפס על עצי Psychotria בוגרים). הזרעים אכן מאבדים את טריותם בקלות ואחוזי הנביטה לא גבוהים במיוחד גם ככה, אך ישנן שיטות ומצעים המגבירים את אחוזי הנביטה וישנם מקורות המספקים זרעים טריים כל ימות השנה (למרות שבסביבתו הטבעית אינו, הצמח אינו פורה כל ימות השנה).
5787917084_c6b3588e18.jpg
Banisteriopsis caapi (זן שחור)
5821660496_782ffb4202.jpg
Banisteriopsis caapi (זן צהוב)

ethnofanatik

שליחה על ידי ethnofanatik » א' יוני 12, 2011 9:03 am

יפה מאד !
באיזה תנאים אתה מגדל אותם? והאם יש לך צמחים בוגרים השתולים באדמה או רק בעציצים?
וגם מה ההבדל בין הזנים השונים של הקאפי?
יש לי צמחים למכירה/החלפה:
Rivea
- זרעים טריים וחזקים HBWR
kanna
sinicuichi
mimosa hostilis
san pedro
זרעים של סיניקוויצ'י silene capensis kannaופיוטה
pereskiopsis להרכבות
מחפש יחורים של:
psychotria viridis
Sida rhombifolia

esev

שליחה על ידי esev » א' יוני 12, 2011 9:37 am

אכן תמונות יפות מאוד
שיח נחמד בטח נראה טוב בגינה

סמל אישי של משתמש
החקלאי העירוני

שליחה על ידי החקלאי העירוני » א' יוני 12, 2011 3:57 pm

ethnofanatik כתב:יפה מאד !
באיזה תנאים אתה מגדל אותם? והאם יש לך צמחים בוגרים השתולים באדמה או רק בעציצים?
וגם מה ההבדל בין הזנים השונים של הקאפי?
תודה רבה לך.
הצמחים גדלים היטב באקלים הישראלי. החקלאי אמנם מגדל בעיקר בעציצים, אך נאלץ לציין שמדובר במצעי סיבי קוקוס ודשנים הידרופוניים המיועדים לכך.

מלבד הבדלים בגוון הצמח, כאשר אחד בהיר יותר, כהה יותר, אדמדם וכו', החקלאי לא מצא נוספים. עם זאת קריאה בנושא הבהירה שמלבד ריכוז MAOI פוטנציאלי שונה (החקלאי משוכנע שמדובר בנתון משמעותי רק כאשר צורכים MAOI בלבד), לפי המסורת זנים שונים מיועדים לשימושים שונים. לדוגמה; שחור - מאגיה שחורה, אדום - ריפוי וכו'.
esev כתב:אכן תמונות יפות מאוד
שיח נחמד בטח נראה טוב בגינה
מיני Psychotria הם עצים לכל דבר וגדלים לגבהים מרשימים עם השנים.

שבוע טוב.

ethnofanatik

שליחה על ידי ethnofanatik » ב' יוני 13, 2011 6:06 pm

הנה הבניסטריופסיס שלי:
DSCN0884.JPG
סבל בחורף אבל עכשיו הוא נראה טוב :)
DSCN0885.JPG
תגיד יצא לך לעשות יחורים איתו? משריש בקלות?
אני מגדל אותו בצל עם מלא אור ושעה אחת שמש ישירה בבוקר, משקה אותו רק כשהאדמה ממש יבשה ומרטיב את הרצפה סביבו בבוקר ובערב לעזור עם הלחות.

והנה הפסיכוטריה שלי הזן הוא carthaginensis
DSCN0886.JPG
לפי מה שהבנתי הוא מכיל אלקלאואידים בריכוז נמוך יותר מהזנים האחרים. אני מחפש להשיג וירידיס.
יש לי צמחים למכירה/החלפה:
Rivea
- זרעים טריים וחזקים HBWR
kanna
sinicuichi
mimosa hostilis
san pedro
זרעים של סיניקוויצ'י silene capensis kannaופיוטה
pereskiopsis להרכבות
מחפש יחורים של:
psychotria viridis
Sida rhombifolia

סמל אישי של משתמש
החקלאי העירוני

שליחה על ידי החקלאי העירוני » ב' יוני 13, 2011 8:23 pm

ethnofanatik כתב:הנה הבניסטריופסיס שלי:
הקובץ המצורף DSCN0884.JPG לא זמין יותר.
סבל בחורף אבל עכשיו הוא נראה טוב :)
הקובץ המצורף DSCN0885.JPG לא זמין יותר.
תגיד יצא לך לעשות יחורים איתו? משריש בקלות?
אני מגדל אותו בצל עם מלא אור ושעה אחת שמש ישירה בבוקר, משקה אותו רק כשהאדמה ממש יבשה ומרטיב את הרצפה סביבו בבוקר ובערב לעזור עם הלחות.

והנה הפסיכוטריה שלי הזן הוא carthaginensis
הקובץ המצורף DSCN0886.JPG לא זמין יותר.
לפי מה שהבנתי הוא מכיל אלקלאואידים בריכוז נמוך יותר מהזנים האחרים. אני מחפש להשיג וירידיס.
נראים טוב, ethnofanatik. :)
קל מאוד לקחת יחורים מ-B. caapi, אך הצמח שלך צעיר מדי לדעת החקלאי. כשיגדל בחר צמיחה עבה ובוגרת, מקם בהתאם לחתך שתרצה כוס חד-פעמית, מלא את הכוס באדמה או מצע אחר והשקה בקביעות על מנת לשמור על לחות. תוך כשבועיים - שלוש יצוצו להם שורשים. כעת עליך לבצע את החתך תחת הכוס ולשתול את היחור המושרש בעציץ/אדמה. אין צורך בהורמונים.

דוגמה (החקלאי מתנצל על התאורה, אך חשוך בחוץ):
cup.jpg
בנוגע ל-P. viridis, החקלאי ישמור לך זוג שתילים בהמשך העונה. עדיפות לזן מסוים?

שלח תגובה