איוואסקה (גפן)

מתוך IsraHerb
קפיצה אל:ניווט, חיפוש
Caapi.jpg
באניסטרופיס קאפי
שם לועזי
Banisteriopsis caapi
שמות נרדפות
Ayahuasca, Caapi, Yage
אחר
חוקי בארץ? כן


שימוש

בדרום אמריקה נקרא גם איאואסקה ווין, צמחים המכילים DMT הם מרכיב עיקרי באיאואסקה "מקובלת" אבל יש עוד הרבה צמחים שאפשר לשלב עם הקאפי או כל צמח שמכילdmt . בחלק מהמקומות נהוג להוסיף גם כמה עלי דטורה למיקס, או צמחים שמכילים קפאין, יש מקומות שלא מוסיפים dmt ושותים את הקאפי לבד, הפסיכוטריה שם רק כדי להקל על ההשפעות הכבדות של הקאפי ולהפוך את החוויה למובנת ותקשורתית יותר, ובו בזמן הקאפי הוא זה שבעצם מאפשר לפענח את החוויה של הdmt שבלי הקאפי יכולה להיות מאוד אינטנסיבית ולא ברורה.

חומרים פעילים

מדכאי מונאמין אוקסידז (MAOI) בהשוואה לשבר הלבן מכיל כמויות גדולות יותר של הרמין אך נמוכות מאד של הרמלין. זהו השוני העיקרי בין הצמחים. קאפי נחשב לעדין יותר וקל יותר לבטן. כמות האלקלואידים הגבוהה ביותר נמצאת בשבר הלבן. הרמין+הרמלין החומרים הפעילים ביותר אשר גורמים לדיכוי האנזים מונאמין אוקסידז, בזכות דיכוי אנזים זה ניתן לצרוך DMT בצורה אוראלית. דיכוי האנזים נמשך בד"כ 24 שעות.

פרטים נוספים

גידול: הבעיה עם קאפי שמגדלים שנים ואח"כ משמידים. עדיף לגדל שבר לבן - הוא מייצר זרעים בשפע שגם יותר חזקים מהקאפי.

תיאור: גפן האיהואסקה (Banisteriopsis caapi) לא מכילה DMT אלא הרמין והרמלין שגורמים לDMT שמצוי בשיח הצ'קרונה(Psychotria viridis) להיות אקטיבי בצריכה אורלית.