דמיאנה - Damiana

מתוך IsraHerb
קפיצה אל:ניווט, חיפוש
Turnera diffusa.jpg
Turnera ulmifolia.jpg
טורנרה דיפוסה (למעלה)
טרנרה אלמיפוליה (למטה)
שם לועזי
Turnera diffusa / Turnera ulmifolia
שמות נרדפות
Damiana / דמיאנה
אחר
חוקי בארץ? כן

טורנרה היא צמח מהמשפחה Turneraceae,אולי שמעתם עליה בשם דמיאנה (Damiana), במקור מאיזור דרום אמריקה ומקסיקו בעיקר. מגיע עד לגובה 1 מטר, נשיר ובעל ריח אופייני.

מינים

Turnera diffusa

זהו צמח מדהים מרגיע ומלטף בעל ההשפעות, ניתן להשיג אותו בצורתו הטבעית, אורגני ולא מרוסס באלקוהולידים סינטטים באתרים בחו"ל וגם בארץ. צמח בין המיוחדים לעישון. הדמיאנה נחשב לסם האהבה המובהק והעתיק ביותר. תועד לראשונה ע"י בני המאיה שהיו מרתיחים את העלים בתקופת הפוריות של הצמח (כחודשיים בשנה), ושותים אותו כדי לרפא בעיות באיזור איברי המין הנשיים והגבריים חיזוק האון והחזקת יתר זמן והגברת האקסטזה המינית. הסלויה מומלצת במיוחד בתה, כ-3 פעמים ביום במשך שבועיים, על מנת לשפר את התפקוד המיני. היא איננה מסוכנת ולא נחשבת כ"סם" למרות שניתן לעשן אותה,טעמה מתקתק והשפעתה עדינה נעימה וסקסית. היא אינה מוציאה משליטה או משנה את התודעה. ישנה אמונה עתיקה המספרת שנשים שרצו למשוך אליהן גברים היו מבשמות את עצמן בעלי דמיאנה.

Turnera ulmifolia

בניגוד למה שהיה מקובל לחשוב, המין הנ"ל אינו בעל השפעות אך הוא מאוד מאוד בריא. ניתן להשיג אותו בחנויות טבע רבות כמו "ניצת הדובדבן","טבע מרקט",חנויות תבלינים שונות ועוד.

בקיוסקים השונים נמכר בעבר "סמיי הפיצוציות" שנאסרו בפקודת הסמים הלא חוקיים החדשה. אחד מאותם "סמים מסוכנים אלו" נקרא "קימצ'י"בו נמכר דמיאנה אולמיפוליה המרוססת באלקוהולידים סינטטים, אלכהולידים סינטטים מסוכנים לגופנו והשפעת הקימצי שונה מאוד מהשפעת הדמיאנה.

השפעות

השפעות הצמח המעניין הזה בעישון משרה שלווה ואופוריה, ודווחו הרגשות דומות לשל קנאביס, וחוץ מזה הוא גם ידוע כהשפעה::אפרודיזיאק (מעורר חשק מיני).

חומרים פעילים

  • כ- 1% שמן נדיף המכיל Copaene ,Thymol וחומרים נוספים
  • 7% של חומר מריר (Damianin)
  • 3-4% תערובת של שרפים שונים
  • פלבונואידים
  • טנינים ועוד

תנאי גידול

תנאי הגידול הן אקלים חם ולח (ישראל מספקת את זה), קרקע מנוקזת וחשיפה מלאה לשמש. יש לציין שהצמח רגיש לקור ומומלץ לשמור עליו בתוך הבית אם אפשר בחורף.

אמצעי צריכה

עישון

בשביל לעשן את הצמח משתמשים בעלים היבשים. העלים נותנים אפקט, אבל בשביל אפקט חזק מומלץ לעשות מיצוי באלכוהול (אפשר להשתמש באותה השיטה כמו שכתוב בדף חסת הבר). המיצוי גם משתלב טוב עם אוזן הארי האפריקני (wild dagga) בתערובת עישון. באנג זהו המכשיר המועדף לשימוש בדמיאנה .

קישורים

איפה קונים

Damiana-herbacenter1.JPG Damiana-herbacenter2.JPG

תודות

  • המאמר המקורי נכתב ע"י RedChili מפורום צמחי מרפא ב-NRG. ראו את ה-מאמר המקורי.
  • החברה מהארב הירוק גם תרמו הרבה מידע, תתמכו בהם וקנו דמיאנה כחול לבן.

איך לקשר לדף הזה

כל קישורים הבאים יגיע לדף הזה: