ציפרנית - Silene Capensis

מתוך IsraHerb
קפיצה אל:ניווט, חיפוש
Ubulawu.jpg
ציפרנית
שם לועזי
Silene Capensis
שמות נרדפות
African Dream Root, Ubulawu
אחר
חוקי בארץ? כן

ציפרנית (שמו הבוטני בעברית) הוא אחד הצמחים החזקים ביותר אם לא הצמח החזק ביותר אשר מעורר חלומות צלולים. Silene Capensis הוא זן ספציפי הגדל באפריקה ,המין היחיד שתועד כמעורר חלומות צלולים ברמה חזקה מאד,יותר מכל צמח אחר בעולם. חשוב לציין שגדלים בארצינו מס' מינים של ציפרנית כמו : ציפרנית ארץ-ישראלית,ציפרנית מצרית וכו' - מינים אלו ומינים אחרים בעולם לא נבדקו בהשפעתם על עידוד חלומות צלולים. דרושות בדיקות מקיפות כדי לבדוק אם כל תתי-הזנים של ציפרנית מכילים חומרים פעילים בשורשיהם.

צמח זה מגיע אלינו היישר מאפריקה.הצמח נראה כצמח פשוט ,מגיע לגובה 60 ס"מ ובעל עלים עגולים בקצה המגיעים עד 15 ס"מ באורכם.הפרחים הלבנים של צמח זה הופכים לבסוף לקפסולה קטנה המכילה מס' זרעים קטנים .את הזרעים ניתן בקלות לשתול והם נובטים לאחר שבועיים. הצמח אוהב מים וסובל אם תנאי הניקוז אינם טובים.חשוב לגדל צמח זה בכלי גדול כדי לאפשר לצמח לגדל שורשים ארוכים וחזקים.

Silene Capensis הוא אחד מהצמחים החשובים ברפואה המסורתית אצל המרפאים האפריקאים ,אחד מכמה צמחים אשר המרפאים האפריקאים משתמשים בהם כדי לעודד חלומות צלולים. בעזרת צמח זה המרפאים יכולים להגיע לרמת צלילות מספקת בחלום על מנת לתקשר עם נשמות מתות ולהתייעץ לגבי שאלות מסויימות בחייהם.

את השורש היבש טוחנים לאבקה ,מכניסים לבקבוק מים ומנערים. מה שנשאר אחרי כל ניעור הוא קצף ,הקצף מכיל את החומר הפעיל אשר משפיע על החלומות.

אמצעי שימוש

יש 3 דרכים עיקריות שניתן להשתמש בשורש היבש:

  1. לקחת בקבוק של 500 מ"ל ,להוסיף 1 גרם של השורש ולנער היטב במשך כמה דקות,לסחוט את הבקבוק ולשפוך את הקצף לכלי איחסון או לשתות את הקצף באותו רגע. ניתן לעשות את הפעולה הנ"ל מס' פעמים עד אשר השורש לא מייצר קצף יותר. לאחר 3 ימים של שתיית הקצף בתחילת כל יום מתחילים להופיע במהלך הלילה (מאד אישי אצל כל אחד).
    * לאחר שתיית הקצף אין לאכול עד שמרגישים תחושת רעב.

  2. דרך נוספת היא לצרוך בכל יום 200 מ"ג של השורש היבש.
    * לאחר אכילת השורש אין לאכול עד שמרגישים תחושת רעב.

  3. הדרך הבאה היא האינטנסיבית יותר: לוקחים כמות שנעה בין חצי כפית עד כפית גדושה של השורש טחון מיד לפני השינה. חשוב לציין שהשורש יכול לגרום לבחילות ולהקאות כשהוא במינון גבוה כמו באופציה זו.

חוקיות בארץ

חוקי.

החומר הפעיל

מעט מאד ידוע על צמח זה ועל חומריו הפעילים. כנראה שהחומרים הפעילים הם ספונינים - חומרים מקציפים שמופיעים בהמון צמחים בעולם. צמח זה מתועד כבטוח לשימוש ולא תועדו תופעות לוואי חריגות מלבד בחילות או הקאות. חשוב לשמור על מינון נכון ולהתחיל מכמות קטנה ולעלות בהדרגה - דבר שתקף לכל צמח.

(רוב המידע מאת Nervosa בפורום צמחי מרפא ב-NRG - הודעה המקורית)

איפה קונים

את המין הספציפי שעליו נכתב לא ניתן עדיין למצוא בארץ.

  • כרגע Nervosa (תראה למעלה) גודל בבית וימכרו זרעים כשיהיו.

בלי נסיון:

לינקים באנגלית

ראו גם

איך לקשר לדף הזה

כל קישורים הבאים יגיע לדף הזה: