ריבאה קורימבוסה - Rivea Corymbosa

מתוך IsraHerb
קפיצה אל:ניווט, חיפוש
Rivea corymbosa 1.jpg
Rivea corymbosa 2.jpg
ריבאה קורימבוסה
שם לועזי
Turbina corymbosa
שמות נרדפות
Ololiúqui, ololiuhqui, ololiuqui
אחר
חוקי בארץ? כן

ריבאה קורימבוסה הוא צמח ממין ה-morning glory (ולכן קרוב משפחה של ה-HBWR). הוא גפן רב-שנתי עם פרחים לבנים או סגולים. השימוש בד"כ קושוטי, לעומת בקובה, שהוא נחשב כאחד מעיקרי צמחי הדבש באי. זרעיו נחשבים כסם הפסיכדלי הכי המוני בשימוש של מקומיי מקסיקו, שקראו לצמח כאולוליוקווי.

גידול

אפשר לגדל בארץ, אבל בחורף יש צורך להכניס הביתה מכיוון שהצמח אינו עמיד לקור. גדל נורא מהר, תוך חודשיים מזריעה ניתן להגיע לכמות זרעים (יותר מ100). ממולץ להשרות את הזרעים במים כ12 שעות לפני ההנבטה או עד שהם שוקעים,מכיוון שהדבר מחזיר להם נוזלים ומגדיל את אחוזי הנביטה.

שימוש פסיכדלי

הזרעים של הצמח מכילים אמיד של חומצה ליסרגית (LSA), קרוב משפחה כימי של ה-LSD (דיאתילמיד של חומצה ליסרגית) - חומר פסיכדלי הלוצינגני. אמנם המינון נמוך לעומת הזרעים של ה-HBWR, אך 12 זרעים טריים יספיקו לחוויה פסיכדלית חזקה. עוד הבדל הוא שמה-HBWR בדרך כלל מקבלים בחילות ואפילו מקיאים, דבר שלא קורה ב-rivea, בגלל פחות סטרכנין. אחרי שנה חוזק הזרעים יורד בכ-50%, לכן יש מקורות שממליצים לקחת כ-20 זרעים. הכי חשוב שכמו כל סם, זה יכול להשפיע על אנשים אחרים בצורות שונות, כך שעדיף להתחיל עם כמות _קטנה_ ולעלות בהדרגה. כמובן שצריכים לשטוף את הזרעים לפני השימוש (להפתר ממדבירים). ראו גם: שימוש אחראי בסם פסיכדלי.

לגבי צורת הצריכה, אפשר פשוט לבלוע את הזרעים ככה כמו שהם,רק ממולץ ללעוס אותם לפני זה.יש אנשים שכותשים את הזרעים,מערבבים עם קצת יין,נותנים לזה לעמוד שעה-שעתיים ושותים.מדווחים ששיטה זאת מקטינה את הסיכוי לבחילות.

איפה לקנות

ניתן להשיג בפטריית הקסם: http://www.magicmushroom.co.il/

לא נמכר במשתלות בארץ.

אני יודע ש-Shamanic Extracts מוכרים זרעים טריים בעלי אחוזי נביטה גבוהים, מנסיון של חברי הפורום.

חוקיות

בארץ

חוקי. זרעיו מכילים את האלקלואיד חומר פעיל::LSA, שאינו מופיע בפקודת הסמים המסוכנים. אף על פי שיכול להחשב כנגזרת כימית של LSD אין זה משפיע על מעמדו החוקי מפני שנגזרות כימיות של LSD אינן מופיעות בפקודת הסמים המסוכנים.

קישורים חיצוניים

איך לקשר לדף הזה

כל קישורים הבאים יגיע לדף הזה: